+ BLOG

Responsywność Specjalistów IT w dobie COVID-19

zjedź niżej
Responsywność Specjalistów IT w dobie COVID-19

Jako firma technologiczna jesteśmy aktywnym uczestnikiem, obserwatorem i analitykiem procesów, które dotyczą sektora IT.

 

STYCZEŃ

 

Pierwszy kwartał 2020 na rynku kandydatów oceniamy jako bardzo ciekawy. Przeanalizowaliśmy liczbę spływających aplikacji na prowadzone projekty IT i potraktowaliśmy je jako barometr nastrojów panujących na rynku. Analiza dotyczy wprawdzie tylko jednego ze źródeł pozyskiwania specjalistów, który wykorzystywany jest przez nasz dział rekrutacji. Przypuszczamy jednak, że jest odbiciem pewnej tendencji.

 

LUTY 
 

Po optymistycznym styczniu, który pokazał duży wzrost w stosunku do stycznia roku ubiegłego, już w lutym zaobserwowaliśmy lekki spadek responsywności specjalistów na publikowane oferty.

 

MARZEC
 

Marcowy spływ CV spadł znacząco i był o 46% niższy niż w marcu 2019. Interpretacja wyniku nie pozostawia wątpliwości i pozwala określić marzec ”miesiącem wielkiego szoku.” Stanęło wszystko, co widoczne jest także w dynamice poszukiwania pracy.

 

 

Co dalej? Czy po kilku tygodniach wstrzymania oddechu, przyjdzie przebudzenie?

 

Myślimy, że marzec był przełomowy i po pierwszym szoku nastąpi ożywienie na rynku IT. Spodziewamy się wzrostu w kwietniu, co przełoży się na osiągane wyniki.

BADANIE IT
Zobacz również

Dane spółki: DCG Sp. z o.o., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0001067305

Obserwuj nas:
UE