ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Od początku istnienia DCG dokładamy starań, aby wraz z naszym rozwojem również otoczenie, w którym funkcjonujemy, rozwijało się. Jako firma technologiczna podejmujemy wiele działań, których fundamentami są troska o środowisko naturalne, dbałość o naszych pracowników i wsparcie potrzebujących. Wierzymy, że działania w ramach zrównoważonego rozwoju nie tylko przyczyniają się do zmiany nawyków naszych pracowników i współpracowników, ale mogą być także dobrym przykładem i inspiracją dla innych firm.

Ochrona środowiska naturalnego

Z wielkim zaangażowaniem realizujemy w DCG politykę proekologiczną, prowadząc akcje i projekty, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Nasze działania w tym obszarze to m.in.:

Ochrona środowiska naturalnego

Edukacja ekologiczna

Stale edukujemy naszych pracowników i współpracowników, przypominając o tym, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Tym samym zachęcamy do zmiany nawyków i działań proekologicznych takich jak m.in. segregacja śmieci, ograniczanie zużycia plastiku, oszczędzanie energii i wody oraz do innych aktywności, których celem jest ochrona naszej planety.

Edukacja ekologiczna

Redukcja zużycia wody i ''LESS PLASTIC by DCG"

Poprzez zastosowanie odpowiedniej armatury, wykorzystanie wód opadowych oraz wtórne wykorzystanie wody szarej znacznie zmniejszamy zużycie wody w naszym biurze. Dodatkowo jako jedni z pierwszych zrezygnowaliśmy z zakupu wody w plastikowych butelkach, w ramach akcji "LESS PLASTIC by DCG". W zastępstwie wprowadziliśmy dystrybutory wody z kranu. Tym samym w skali roku ograniczyliśmy generowanie plastikowych śmieci o ponad 3000 butelek.

Redukcja zużycia wody i ''LESS PLASTIC by DCG

Segregacja śmieci i utylizacja odpadów niebezpiecznych

We wszystkich biurach DCG obowiązuje segregacja śmieci. Nasze przestrzenie wyposażone są w plakaty informacyjne, zawierające wskazówki, jak właściwie segregować odpady oraz przeznaczone do tego specjalne kosze. Przestrzegamy także zasad utylizacji odpadów niebezpiecznych takich jak baterie, aby nawet w minimalnym stopniu nie doprowadzać do skażenia środowiska.

Segregacja śmieci i utylizacja odpadów niebezpiecznych

Gadżety ekologiczne

Zrezygnowaliśmy z produkcji i zakupu gadżetów i materiałów biurowych zawierających plastik.

Gadżety ekologiczne

Redukcja wydruków

Wprowadziliśmy elektroniczny obieg dokumentów i tym samym obniżyliśmy do absolutnego minimum ilość drukowanych dokumentów.

Redukcja wydruków

Obniżenie zużycia energii elektrycznej

System oświetleniowy w naszym biurze wykorzystuje światło naturalne, dostosowując natężenie światła sztucznego do aktualnie panujących warunków. Przestrzenie biurowe DCG zostały wyposażone w czujniki nasłonecznienia. Dopiero przy zbyt słabym oświetleniu naturalnym jest ono uzupełniane światłem sztucznym. Jednocześnie w przestrzeniach wspólnych zastosowano inteligentne rozwiązania, które włączają oświetlenie sztuczne tylko w chwili ich rzeczywistego użytkowania. Zamiast tradycyjnych żarówek stosujemy oświetlenie LED, zmniejszające nasze zużycie energii elektrycznej o 50%.

Obniżenie zużycia energii elektrycznej

Troska o pracowników

W centrum wszystkich naszych działań stoi troska o naszych pracowników i współpracowników. Z wielkim zaangażowaniem realizujemy projekty, których celem jest dbałość o rozwój oraz dobrostan naszych zespołów. Nasze działania w tym obszarze to m.in.:

Troska o pracowników

Szacunek, tolerancja i równe traktowanie

We wszystkich obszarach naszej działalności kierujemy się zasadami etyki oraz przepisami prawa. Szanujemy i w równy sposób traktujemy naszych pracowników i współpracowników. Potwierdzeniem stosowania zasad równości i tolerancji w naszej firmie jest obowiązujący wszystkich pracowników i współpracowników DCG dokument o nazwie „Informacja o równym traktowaniu i zatrudnieniu”. Dbamy także o parytety, gwarantując równy dostęp do wiedzy i możliwość awansu W efekcie naszej praktyki ponad 60% naszej kadry menedżerskiej stanowią kobiety.

Szacunek, tolerancja i równe  traktowanie

Troska o komfort pracy

Wyróżnia nas troska o naszych ludzi oraz ich środowisko pracy, w którym wykonują swoje obowiązki. Szereg rozwiązań, które wprowadziliśmy w naszych biurach, potwierdzają naszą dbałość nie tylko o atmosferę, która służy rozwojowi naszych pracowników, ale także o wysokie standardy, które są gwarancją ich dobrego samopoczucia.

Troska o komfort pracy

Najwyższe standardy

W związku z sukcesywnym rozwojem naszego zespołu podjęliśmy decyzję o zmianie biura. Nowa przestrzeń spełnia najwyższe standardy. Zapewniamy m.in. wysokiej jakości sprzęt, ergonomiczne stanowiska pracy, dobre oświetlenie, dotlenienie i wyciszenie naszych przestrzeni. Nowe biuro służy nie tylko pracy, ale także zapewnia komfort pracownikom i dba o ich rozwój i kondycję zdrowotną.

Najwyższe standardy

Obniżanie poziomu stresu pracowników

Udostępniamy przestrzenie, które służą relaksowi, a co za tym idzie - obniżaniu poziomu stresu. Dbamy także o przestrzeganie przerw w pracy. Dodatkowo, z myślą o pracownikach, którzy są rodzicami, wprowadziliśmy elastyczny czas pracy oraz pracę zdalną. Wychodząc naprzeciw młodym rodzicom, zorganizowaliśmy w naszym biurze pokój mamy i dziecka.

Obniżanie poziomu stresu  pracowników

Dbałość o kondycję zdrowotną

Zachęcamy do aktywności sportowych oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Nasze nowe biuro wyposażone zostało w parking rowerowy oraz specjalną strefę dla rowerzystów. W dobie pracy zdalnej zachęcamy także pracowników do ćwiczeń eliminujących stres i dolegliwości kręgosłupowe. Namawiamy naszych pracowników również do innych aktywności sportowych.

Dbałość o kondycję zdrowotną

Przestrzeganie godzin pracy

Dbamy o równowagę między pracą a życiem. Pragniemy, aby nasi pracownicy swój wolny czas spędzali ze swoimi rodzinami i bliskimi oraz mieli czas na wypoczynek i pasje.

Przestrzeganie godzin pracy

Dbałość o rozwój

Stale podnosimy kompetencje naszych pracowników, umożliwiając im udział w szkoleniach oraz konferencjach. Organizując warsztaty i szkolenia wewnętrzne stwarzamy także przestrzeń do dzielenia się swoją wiedzą.

Dbałość o rozwój

Bezpieczeństwo pracy

Szkolimy i informujemy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. W dobie COVID-19 byliśmy jedną z pierwszych firm, która w trosce o bezpieczeństwo pracowników i ich rodzin najszybciej przeszła na tryb pracy zdalnej. 

Bezpieczeństwo pracy

Troska o innych

Nie zapominamy o potrzebujących. Każdego roku prowadzimy:

  • Akcje charytatywne i pomocowe na rzecz Domu Dziecka
    w Miechowie.
  • Zbiórki wspierające Schronisko Bezdomnych Psów
    w Celestynowie.
  • Zbiórki odzieży na rzecz Fundacji Sarigato, której celem jest gromadzenie środków na edukację dzieci.
Troska o innych

Obserwuj nas:

UE