+ BLOG

''NIE WYRZUCAJ - POMÓŻ'' czyli zero waste i Dom Dziecka w Miechowie

zjedź niżej
''NIE WYRZUCAJ - POMÓŻ'' czyli zero waste  i Dom Dziecka w Miechowie

We wtorek 20.10.2020 r. przed Domem Dziecka w Miechowie pojawiły się dwie ciężarówki. Ich przyjazd wzbudził sporo pozytywnych emocji wśród dzieci i kadry wychowawczej. Transport zawierał meble, które firma technologiczna Diverse CG z Warszawy przekazała wychowankom miechowskiej placówki.

 

DOM DZIECKA W MIECHOWIE CSR ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ 

 

To kolejna akcja pomocowa Diverse CG dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych przy Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Socjalizacyjnych im. J. Korczaka w Miechowie. Rokrocznie organizowana przez Diverse CG pomoc odbywa się w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Tym razem do Miechowa trafiły meble, które wyposażą pokoje wychowanków.

 

PRZEKAZANY ASORTYMENT

 

CSR Zrównoważony rozwój

Przygotowania do akcji trwały około miesiąca. Po stronie Diverse CG koordynacją dostawy zajmował się Kamil Klimczak, Back Office & Purchase Leader Diverse CG. Zorganizowaliśmy wśród naszych pracowników zespół wolontariuszy i samodzielnie rozkręciliśmy i przygotowaliśmy do transportu 149 sztuk mebli – mówi Kamil Klimczak. - Do Miechowa trafiło: 8 krzeseł biurowych, 4 bujane fotele, 5 okrągłych stołów, 5 szafek, 4 stoły konferencyjne, 55 krzeseł konferencyjnych, 38 biurek i 30 szafek podbiurkowych. To była ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca praca. 

 

POTRZEBY DZIECI Z MIECHOWA

 

CSR Zrównoważony rozwój

 

W Miechowie przebywa obecnie 36 wychowanków w dwóch placówkach. Są to dzieci i młodzież w wieku od 4 do 22 lat, którzy całkowicie lub częściowo pozbawieni są opieki rodzicielskiej. „Cieszymy się z pomocy i jesteśmy wdzięczni za ten piękny gest – mówi Dorota Daszkiewicz, dyrektor CAPS. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, kiedy wszyscy mają poważniejsze problemy na głowie, niesienie pomocy placówkom takim jak nasze nie jest priorytetem. Potrzeby jednak nie znikają. Przekazane meble są kolorowe, wygodne i praktyczne. Pozwolą stworzyć dzieciom przestrzeń, w której będą czuły się bardziej komfortowo. Szczególnie cieszymy się z biurek i wierzymy, że nauka, nawet ta zdalna, będzie teraz bardziej przyjemna i efektywna. Państwa pomoc jest wkładem w radość i uśmiech dzieci oraz dowodem na to, że nie pozostajemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach.”

 

MIECHOWSKIE DZIECI W SERCU DIVERSE CG

 

CSR Zrównoważony rozwój 

„Dom Dziecka w Miechowie był i jest bliski sercu Diverse CG - mówi Andrzej Nowicki, Managing Director Diverse CG. Co roku organizujemy dla dzieci z Miechowa upominki świąteczne i wspieramy organizację Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku oprócz standardowej, świątecznej pomocy, postanowiliśmy przekazać meble pochodzące z naszego stołecznego biura. Jesteśmy w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby, którą wyposażyliśmy w nieco odmiennym stylu. Stąd część mebli przetapicerowaliśmy. Zamiast wyrzucać pozostałe meble skontaktowaliśmy się z Dyrekcją z Miechowa i zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem przekazaliśmy asortyment. To prawie nowe meble, dobrej jakości, którym dajemy drugie życie zgodnie z naszą polityką zrównoważonego rozwoju, którą realizujemy w Diverse CG i zasadą Zero Waste stosowaną w naszych praktykach.”

 

DIVERSE CG I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 

CSR Zrównoważony Rozwój

 

Od początku swojego istnienia Diverse CG podejmuje wiele działań, których fundamentami są troska o środowisko naturalne oraz pracowników. „Przekazanie mebli dla Miechowa to jeden z przykładów dobrych praktyk, jakimi kieruje się firma w ramach realizacji polityki zrównoważonego rozwoju – mówi Michał Lewandowski, Prezes Diverse CG. Innymi są recykling sprzętu, proekologiczna edukacja i dążenie do zmian nawyków pracowników, projekt „LESS PLASTIC BY DCG”, czyli rezygnacja z zakupu wody w plastikowych butelkach a co za tym idzie, ograniczenie emisji plastikowych odpadów, segregacja śmieci i utylizacja odpadów niebezpiecznych, redukcja wydruków dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów oraz obniżenie zużycia energii elektrycznej”.

 

„Stoimy na stanowisku, że o dobrych praktykach należy mówić – dodaje Anna Piwko, Marketing & PR Manager Diverse CG, - aby stawać się inspiracją dla innych i namacalnym przykładem, że w rozwoju nie należy myśleć tylko o sobie, ale także o otoczeniu, w którym działamy. Tym samym pragniemy motywować i uaktywniać inne firmy do realizacji projektów proekologicznych”.

 

W nadchodzących latach firma deklaruje kontynuację polityki zrównoważonego rozwoju z jeszcze większym zaangażowaniem. 

 

CSR ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

ZEROWASTE, CSR, EKOLOGIA
Zobacz również

Dane spółki: DCG Sp. z o.o., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0001067305

Obserwuj nas:
UE