+ BLOG

KALENDARZ ADWENTOWY DZIEŃ PO DNIU_TYDZIEŃ 3

zjedź niżej
 KALENDARZ ADWENTOWY DZIEŃ PO DNIU_TYDZIEŃ 3

Najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa są ludzie.
"KALENDARZ ADWENTOWY: ZADBAJ O SWOJE ELEKTRONICZNE BEZPIECZEŃSTWO", stworzony przez Adriana Srokę, eksperta technologicznego DCG, to codzienna porcja wiedzy, adwentowy "cukierek" zawierający opis wybranego zagadnienia w obszarze bezpieczeństwa i zadanie pomagające bronić się przed określonym zagrożeniem. Poniżej prezentujemy zawartość  3.tygodnia.

 

PUBLICZNE WI-FI - 16 grudnia 2019 

Każdemu z nas zdarzyło się korzystać z darmowego wi-fi, np. podczas wizyty w kawiarni. Jak łatwo się domyślić, działanie to, do bezpiecznych nie należy. Okazuje się, że nie ma znaczenia czy sieć jest zabezpieczona czy też nie, gdyż zagrożenia są identyczne. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się jak zredukować zagrożenie.

 

PUBLICZNE WI-FI - METODY JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ - 17 grudnia 2019

Wczoraj dowiedzieliśmy się, o ryzyku korzystania z publicznego WI-FI. Wiemy doskonale, ze trudno jest całkowicie z tej opcji zrezygnować, dlatego dzisiaj Adrian wskazuje nam metody i narzędzia, które pozwolą nam na zabezpieczenie swoich danych. Zapraszamy do lektury!

 

BEZPIECZNE KOMUNIKATORY - 18 grudnia 2019

Komunikatory stały się naszą codziennością. Każdego dnia wymieniamy niezliczone ilości wiadomości, które często zawierają bardzo prywatne treści. Nie chcemy aby osoby postronne miały do nich dostęp. Na szczęście istnieją komunikatory, które pozwolą nam chronić swoją prywatność. O tym, z których warto korzystać, dowiesz się w dzisiejszym artykule.

 

NUMER PESEL I JEGO BEZPIECZEŃSTWO - 19 grudnia 2019

Co raz częściej firmy w Polsce, traktują numer PESEL jako podpis właściciela. O wiele prościej jest posługiwać się czyimś numerem PESEL niż podpisem, dlatego zadbajmy o to, aby nie trafił w niepowołane ręce. Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł i poznaj metodę na zaszyfrowanie swojej prywatności.

 

BEZPIECZEŃSTWO ZAKUPÓW W SIECI - 20 grudnia 2019

Zakupy przez Internet to dla większości ogromne ułatwienie w natłoku codziennych zajęć. Zamawiamy szybko, podając wszystkie potrzebne dane o nas, aby przesyłki jak najprędzej do nas dotarły. Jakie są zagrożenia i konsekwencje wpisując numer karty czy telefonu w aplikacji sklepu internetowego? Jakie są sposoby ochrony danych? Zapraszamy do dzisiejszej lektury

 

PHISHING I PODEJRZANE MAILE - 21 grudnia 2019

Phishing należy do jednej z najczęstszych metod ataków hakerskich na nasze dane, która wiąże się z wyłudzaniem pieniędzmi lub zainfekowania naszego komputera niechcianym oprogramowaniem. Podejrzane maile kasujemy ale czy na pewno robimy to skutecznie? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania skrzynki pocztowej. PHISHING

 

DOMOWE WIFI - 22 grudnia 2019

Udostępnienie hasła do domowego WiFi może nieść za sobą duże konsekwencje, dlatego warto dbać o jego ochronę. Jakie są konkretne zagrożenia i co możemy zrobić, aby im zapobiec? O tym dowiesz się w najnowszym artykule Adriana. A krótkie zadanie na koniec pomoże Ci usystematyzować zdobytą wiedzę. 

IT
Zobacz również

Dane spółki: DCG Sp. z o.o., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0001067305

Obserwuj nas:
UE