+ BLOG

KALENDARZ ADWENTOWY DZIEŃ PO DNIU_TYDZIEŃ 2

zjedź niżej
KALENDARZ ADWENTOWY DZIEŃ PO DNIU_TYDZIEŃ 2

Najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa są ludzie.
"KALENDARZ ADWENTOWY: ZADBAJ O SWOJE ELEKTRONICZNE BEZPIECZEŃSTWO", stworzony przez Adriana Srokę, eksperta technologicznego DCG, to codzienna porcja wiedzy, adwentowy "cukierek" zawierający opis wybranego zagadnienia w obszarze bezpieczeństwa i zadanie pomagające bronić się przed określonym zagrożeniem. Poniżej prezentujemy zawartość 2. tygodnia.

 

PRYWATNOŚĆ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH - 9 grudnia 2019


Social media na stałe wpisały się w nasze życie. Publikujemy w nich swoją prywatność, którą dzielimy się nie tylko ze znajomymi, do których mamy zaufanie ale i z ludźmi, którzy mają na celu okraść nas z naszej tożsamości. O tym, jak korzystać świadomie z social mediów i zniwelować ryzyko kradzieży naszej tożsamości, dowiecie się TUTAJ.


ZABEZPIECZENIE PRZED WIRUSAMI I ATAKAMI SIECIOWYMI - 10 grudnia 2019

 

Podstawowa wiedza i skutki posiadania wirusów na komputerach są powszechnie znane. Najczęściej skutkują zepsuciem systemu lub  włamaniem do naszych danych, ale nie tylko. Czy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo szkodliwe mogą być wirusy na naszych komputerach? Jak dużym są zagrożeniem? W jaki sposób się przed nimi bronić? odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w kolejnym artykule Adriana.

 

BEZPIECZEŃSTWO USB - 11 grudnia 2019

 

Dysk USB – używany sporadycznie, głównie gdy chcemy coś wydrukować w punkcie ksero. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś czy jest odpowiednio zabezpieczony przed niechcianymi wirusami? Transportujemy na nim wiele ważnych informacji, które trafiają do obcych urządzeń. Zadbajmy więc o nie aby nie trafiły w niepowołane ręce. Odopowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie TUTAJ.

 

BEZPIECZNA PRZEGLĄDARKA - 12 grudnia 2019

 

Bieżące aktualizacje naszej przeglądarki mogą nie wystarczyć, gdy w grę wchodzi prawdziwe bezpieczeństwo w internecie. Bezpieczna przeglądarka to temat dzisiejszego artykułu, w którym Adrian wyjaśni o co kryje się pod tym terminem i na co zwracać uwagę, przy jej wyborze. Zapraszamy do lektury.

 

PRYWATNOŚĆ W SIECI - 13 grudnia 2019

 

Czy zastanawialiście się kiedyś co wiedzą o nas serwisy komputerowe? Czy na pewno mamy wpływ na informacje, które rejestrują strony internetowe?
O tym, co wiedzą o nas serwisy i jak zapewnić sobie podstawową prywatność w sieci znajdziesz w dzisiejszym artykule.

 

KRADZIEŻ TELEFONU - 14 grudnia 2019


W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu – z niego przeglądamy social media, na nim kupujemy ubrania albo robimy przelewy przez aplikacje banku. Myśl o zgubieniu lub kradzieży sprzętu odsuwamy od siebie całkowicie. Ile kosztowałaby Cię utrata telefonu? Jak zmniejszyć poniesione koszty? Dowiecie się w tym artykule: Kradzież telefonu.

 

SZYFROWANIE INFORMACJI - 15 grudnia 2019


Zdarza się, że musimy przesłać drogą mailową poufne dane. Aby nie trafiły w niepowołane ręce – musimy pamiętać aby za każdym razem odpowiednio je zaszyfrować. O tym jakie występują metody zabezpieczania naszych danych i które narzędzia w tym pomagają, znajdziecie TUTAJ.

IT
Zobacz również

Dane spółki: DCG Sp. z o.o., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0001067305

Obserwuj nas:
UE