+ BLOG

KALENDARZ ADWENTOWY DZIEŃ PO DNIU_TYDZIEŃ 1

zjedź niżej
KALENDARZ ADWENTOWY DZIEŃ PO DNIU_TYDZIEŃ 1

Najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa są ludzie.
"KALENDARZ ADWENTOWY: ZADBAJ O SWOJE ELEKTRONICZNE BEZPIECZEŃSTWO", stworzony przez Adriana Srokę, eksperta technologicznego DCG, to codzienna porcja wiedzy, adwentowy "cukierek" zawierający opis wybranego zagadnienia w obszarze bezpieczeństwa i zadanie pomagające bronić się przed określonym zagrożeniem. Poniżej prezentujemy podsumowanie 1. tygodnia.

 

ANALIZA RYZYKA W BEZPIECZEŃSTWIE - 1 grudnia 2019


Pierwszy dzień kalendarza adwentowego został poświęcony analizie kryjącego się ryzyka w sieci i narzędzi, z których korzystamy w życiu codziennym. Adrian wskazuje, na jakie czynniki zwrócić uwagę, aby nasza prywatność i naszych bliskich była bezpieczna.
Tego wszystkiego dowiesz się TUTAJ
 #bezpieczeństwowsieci #analizaryzyka #kradzieżtożsamośći #bezpieczeństwoelektroniczne #kalendarzadwentowy

 

DOBRE HASŁO- 2 grudnia 2019


Każdego dnia wykorzystujemy kilkukrotnie hasła do różnego rodzaju stron, ale czy są one bezpieczne? Czy wiesz, że czas na złamanie niektórych haseł trwa tylko 3 sekundy?!
O tym, jak się zabezpieczyć w sieci i jak wybrać hasło, które zagwarantuje nam bezpieczeństwo przeczytasz w artykule: Dobre hasło
#hasło #bezpiecznehasło #bezpieczeństwoelektroniczne #kalendarzadwentowy
 

MANAGER HASEŁ - 3 grudnia 2019


Aby hasła były bezpieczne i trudne do złamania, najkorzystniej byłoby za każdym razem wybierać nowe, które będzie unikatowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu na pewno zwiększylibyśmy swoje bezpieczeństwo. Nie sposób jednak zapamiętać wszystkie hasła, którymi się posługujemy. Na ratunek przychodzi nam – manager haseł i o nim wypowiada się Adrian trzeciego dnia kalendarza. 
#hasło #bezpiecznehasło #bezpieczeństwoelektroniczne #managerhasła #kalendarzadwentowy
 

LOGOWANIE DWUSKŁADNIKOWE - 4 grudnia 2019


Żadne hasło nie jest idealne i w pełni bezpieczne, dlatego warto zadbać o dodatkową ochronę swoich najważniejszych kont. W tym okienku kalendarza adwentowego dowiesz się, na czym polega logowanie dwuskładnikowe. Dlaczego jest tak istotne przy udostępnieniu wrażliwych danych. Znajdziesz w nim również specjalnie przygotowane przez Adriana któtkie zadanie. Do dzieła!
#logowaniedwuskładnikowe #bezpieczeństwoelektorniczne #kalendarzanwentowy #ochronadanych
 

WYCIEKI HASEŁ - 5 grudnia 2019


W ostatnim czasie wyciek haseł staje się niestety coraz częstszym zjawiskiem. Nikt z nas nie chciałby stać się uczestnikiem takiej sytuacji. Okazuje się, że możemy kontrolować wyciek danych. O tym skąd się o nich dowiedzieć i jakie kroki podjąć, dowiesz się czytając Wycieki haseł


KTÓRE DANE SĄ WAŻNE DLA CIEBIE? - 6 grudnia 2019


Świadomość małych i dużych zagrożeń, które czekają na nas w sieci, są podstawą do obrony przed nimi. W Mikołajki zapraszamy na artykuł o tym, jak ważne jest zbadanie i zabezpieczenie najważniejszych dla nas kont w pierwszej kolejności. Kliknij w link i bądź bezpieczny.

 

JAK CHRONIĆ WAŻNE DANE PRZED ICH UTRATĄ? - 7 grudnia 2019


Wczoraj dowiedzieliśmy się, które dane są dla nas ważne, i których powinniśmy szczególnie chronić.
Dzisiaj dowiesz się, w jaki sposób je zabezpieczyć oraz na co zwrócić uwagę podczas tworzenia kopii zapasowej. Zapraszamy!
 

JAK SPRAWDZIĆ CZY MAMY BEZPIECZNE KONTO? - 8 grudnia 2019


Zchowanie bezpiecznego konta najczęściej kojarzy się z ustaleniem zaufanego hasła. To jednak nie wszystko! Warto zwracać uwagę na samo konto – sprawdzać je, czy na pewno jest bezpieczne w danej aplikacji. Jakie czynniki są przy tym isotne? Dowiesz się z najnowszego artykułu Adriana!

IT
Zobacz również

Dane spółki: DCG Sp. z o.o., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0001067305

Obserwuj nas:
UE