+ BLOG

Dzień Informatyka

zjedź niżej
Dzień Informatyka

Dawno, dawno temu, kiedy wiedza o IT była znikoma, każdą osobę, która miała coś wspólnego z komputerami, określano mianem Informatyk. Nieważne, czy praca związana była z administracją serwerów/systemów, testowaniem nowego oprogramowania – wszystko wydawało się czarną magią. I przede wszystkim, nie było pewnie takich podziałów.  

 

Do dziś, pewnie niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, gdy w gronie znajomych osoba związana z branżą IT, opowiada, czym się dokładnie zajmuje, a ktoś z towarzystwa rzuca „a… jesteś Informatykiem. Trzeba było tak mówić od razu”. I co począć, można dla świętego spokoju przytaknąć i zmienić temat rozmowy ;)  albo…. Nie poddawać się i setny raz spróbować wytłumaczyć… Może ktoś w końcu załapie.

 

dzień informatyka_DCG

 

…  kim jest właściwie Informatyk i czy w ogóle prawidłowo jest używać tego określenia? Są tacy, co za takie określenie mogą obrazić się na wieki. My wolimy nie mieć wrogów wśród … Ekspertów dziedziny nowoczesnej technologii. Może tak będzie bezpieczniej. ;)  Bo bez nich wiele rzeczy skończyłoby swoje życie już dawno temu.

 

Można się też spotkać ze stwierdzeniem, że używanie sformułowania INFORMATYK można porównać do  miana LEKARZ. Nie każdy lekarz będzie mógł wyleczyć konkretną chorobę, tak jak nie każdy Informatyk pomoże w każdym problemie technologicznym i jest to zwyczajnie zbyt ogólne określenie. Informatyk to osoba z wykształceniem informatycznym, która zdobyła profesję w konkretnej dziedzinie, a tych jest naprawdę sporo. Możemy zaliczyć projektantów gier, specjalistów od sztucznej inteligencji, administratorów sieci itd. Itp.

 

Temat stary, ale i ciągle budzący kontrowersje. Jedni się obrażają za słowo Informatyk, inni mówią o sobie w ten sposób z dumą (chociaż to drugie rzadziej spotykane ;) ). Dziś o wiele częściej spotkać można Informatyka w urzędzie lub w szkole, niż w firmie, w której pracujemy. Programiści są Programistami, Administratorzy Administratorami itd. I cóż, tak się składa, że dziś jest Dzień Informatyka, więc aby wybrnąć z tego z uniesioną głową tym, którzy mówią o sobie Informatycy i/lub tym którzy takowe stanowisko wykonują (patrz. Stanowisko w umowie) życzymy WSZYSTKIEGO DOBREGO!

_________________________________

by @DCG

Dzień Informatyka
Zobacz również

Dane spółki: DCG Sp. z o.o., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0001067305

Obserwuj nas:
UE